Labāk simts draugu, nekā simts rubļu

266 000 €

Uz BNI mani paaicināja sena paziņa Ramona, solot man pilnīgi jaunu pieredzi un pieeju mārketinga lietās. Pirmais iespaids radīja attālas asociācijas ar tādu savdabīgu anonīmo alkoholiķu klubiņu, kurā katram pa apli tiek dots vārds, un visi ļoti iedvesmoti ar kaut ko dalās. Nebija tā, ka sajutos uzreiz kā savējais un meklēju iespējas kļūt par biedru, bet savu atgriezenisko saiti aizpildītas anketas veidā atstāju, un pēc laika ar mani tiešām sazinājās. Kaut ko parunājām, bet bija liels projekts nododams, tāpēc teicu, ka tikai kaut kad pēc pāris mēnešiem esmu gatavs domāt par dalību. Un piezvanīja ar’!

Variantu nebija, gāju tad vēlreiz kā viesis lūkoties, kā rezultātā nolēmu izmēģināt un jau dažas dienas vēlāk iemaksāju biedra naudu. Liels bija mans pārsteigums, kad pēc tam tiku izsaukts uz interviju, kurā tiku izprašņāts, lai noskaidrotu, vai būšu tad vispār derīgs BNI. Turklāt pēc intervijas, izrādās, vēl būšot grupas balsojums. “Kā tad tā?”, pie sevis nodomāju. Līdz šim nekur dzīvē nebiju saskāries ar tādu pieeju, jo vienmēr viss noticis pēc principa “kurš maksā, tas pasūta mūziku”. Sāku saprast, ka BNI tiešām ir kaut kas kardināli atšķirīgs, un palika pat interesanti. Balsojumu izturēju.

Rezultatīvus ieteikumus pārsvarā saņemu no radniecīgo nozaru pārstāvjiem – visiem tiem, kam tuva pasākumu sfēra. Ēdinātājus vispār uz dullo neņem, tāpēc ka slikti klāts galds sačakarēs jebkuru ballīti. Līdzīgi arī es visbiežāk varu ieteikt tos, kas šajā sfērā darbojas – man mēdz prasīt, vai zināmi kādi labi mūziķi, dekorētāji, pasākumu vadītāji, fotogrāfi, utt. Ieteikumi nākuši arī no grupas viesiem, bet īpaši patīkami, ja par mani atceras un iesaka arī bijušie biedri. Kā mēdz teikt: “Veca mīlestība nerūs”.

Vispār pirmo pusgadu-gadu pasūtījumu nebija daudz, un tie pārsvarā bija nelieli. Tādi kā testa šāvieni. Nolēmu iet uz pilnu banku, pēc labākās sirdsapziņas uzservējot galdu pāris savas grupas ballītēs, un tad jau maisam gals bij’ vaļā. Nav arī tā, ka BNI pasūtījumos esmu īpaši uzcītīgs, bet citur – kā sanāk. Pieturos pie principa, ka kvalitātei jābūt visās lietās, citādi nebūs nekāda aršana.

Pie personīgajiem ieguvumiem no dalības šajā organizācijā pieskaitu gandrīz piespiedu modernizēšanos un pāriešanu uz skārienjutīgo telefonu, lai varētu būt grupas WhatsApp čatā. Kā arī neapšaubāmi BNI mācības, kas ir tiešām augstā līmenī. Neņemos apgalvot, ka tur tiek stāstīts kas pilnīgi jauns un nedzirdēts, tomēr pasniegšanas veids un lektoru pieredze ļauj katru reizi paņemt dažas konkrētajam dzīves posmam aktuālas idejas un domas pat tad, ja gadījies šo pašu tēmu dzirdēt vienu vai vairāks reizes jau iepriekš. Līdzīgi kā recepšu grāmatā – lasot to, nesagaidu, ka atklāšu ēdiena pagatavošanas plašo pasauli no nulles, bet man pietiks, ja tur būs pāris knifi, ko varēšu izmēģināt un izmantot turpmāk.

Nozīme ir arī grupas izmēram, un šajā ziņā man ir paveicies, jo esmu daļa no Baltijā lielākās BNI grupas. Tagad galvenais pašam turēties līmenī, lai pārējie redz manī vērtīgu komandas biedru, ļaujot darboties tālāk kopā.

Un visbeidzot, ja šo visu lasa kāds, kas vēl tikai domā, pievienoties BNI vai arī nē, varu teikt, ka šī noteikti nav tā vieta, kur iemaksātā biedru nauda un pēc tam arī peļņa no dalības būs klāt nākamajā dienā ap pusdienas laiku. Paies apmēram gads, kamēr lietas sāks iegriezties. Toties, kad tas beidzot būs noticis, ieteikumu un jaunu darījumu plūsmu varēs apturēt tikai tad, ja pats visu salaidīs dēlī, sniedzot nekvalitatīvu pakalpojumu jeb citādi sabojājot attiecības ar saviem grupas biedriem.