Teiksma par citādu uzņēmēju cilti

104 000 €

Sen senos laikos, tālajā 2019.gadā leģenda par “Dots devējam atdodas uzņēmēju cilti” ienāca manās mājās ar milzu skepsi, jo BNI Latvija direktora, Marta Ešenvalda centieni pavilkt uz šo pasākumu manu vīru un viņa biznesu vainagojās ar totālu neveiksmi. Vīrs staigāja “purkšķēdams”: nesaprotams formāts, dīvaini cilvēki, agri rīti un tā tālāk. Tā vien likās, ka mēģina saskatīt tikai negatīvo pusi, un, jāsaka godīgi, vīra skepse piesaistīja manu uzmanību šim pasākumam. Jo no pieredzes zinu, ka mums katram savs, atšķirīgs skatījums. Vīrs saka balts, es saku melns. Vīrs saka pa labi, es saku pa kreisi.

Vēlējos zināt, kas tas BNI tāds ir, jo biju pārliecināta, man patiks, ja jau vīram nemaz. Vienlaikus šie stāsti un aicinājumi sāka ienākt arī manā darba vietā, PARKETA NAMĀ, jo BNI tajā laikā jau darbojās uzņēmumam ļoti tuvs draugs.

Pirmo reizi uz BNI aizgāja uzņēmuma īpašniece. Nākamajā dienā apspriedām notikušo, pastāstīja kādi cilvēki tur grozās, kādus kontaktus ieguva, kādi objekti gaisā virmo un tā tālāk. Pagāja labs laiks, un man klients objektā prasa, lai trepes viņam izveidojam. Tas nav gluži PARKETA NAMS lauciņš, un kā saukta darba papīru jūklī man acīs iekrīt galdnieka vizītkarte, ar kuru iepazinos BNI rītos. Vienkārši ņēmu un viņam uzzvanīju. Interesanti, ka neilgi pēc tam PARKETA NAMS saņēma vienu darbu, kurš nāca kā ieteikums no šī cilvēka - līdz tam pillnīgi sveša. Āķis bija lūpā!

Pati  pirmo reizi BNI gaisu apostīju, aizejot kā viesis uz Būvniecības saietu, kas tiek rīkots tikai dažas reizes gadā. Biju sajūsmā – jaunas sejas, kontakti, sarunas par darbiem/nedarbiem, tikai sievišķības tam visam pietrūka.

Pēc visa, ko biju redzējusi un piedzīvojusi sapratu – jāieņem zemais starts. PARKETA NAMS iestājās BNI, un jau nākamo BNI Būvniecības nozares saietu pieteicos organizēt mūsu birojā/show-room. Neslēpšu, tajā bija arī sava daļa merkantīlu nodomu, jo zināju, ka BNI grupu Latvijā ir daudz, un to apmeklēšanai man paies mūžība. Šis saiets bija mans īsceļš, kas deva iespēju uzņēmumam atrādīties, iepazīties, dibināt vajadzīgos kontaktus un paust savas vērtības teju ar visiem vajadzīgajiem cilvēkiem vienā vakarā.

Kad iziets cauri biedru “piesardzīgo skatienu” fāzei un dažādiem dzīves situāciju testiem, tad pamazām sāk jau uzticēt ko vairāk, un tas ir tikai pašsaprotami. Jo vai gan var kādu ieteikt, neesot pārliecinātam par ieteiktā kvalitāti?! Sāku ar noderīgu profesionālo padomu došanu biedriem, pēcāk šo to PARKETA NAMS slīpēja, vēl pēc kāda laiciņa ieklāja BNI biedram lauku mājā jaunu grīdu. Tā soli pa solim, un likumsakarīgi tiek iegūts arhitekta Kārļa Mičuļa sarūpēts ieteikums - restaurējam, labojam, slīpējam, tonējam, lakojam grīdu un montējam grīdlīstes nopietnā objektā,  viesnīcā pašā Vecrīgas sirdī.  Šis viens ieteikums veido aptuveni 70% no šī brīža BNI pienesmuma PARKETA NAMS monetizējamajam ieguvumam no dalības organizācijā. Darbiņš atbildīgs un ķēpīgs, bet nav arī pamata skumjām, jo apjoms liels. “Paldies par biznesu” Kārlim Mičulim vēl turpināsies, jo es esmu pagarinājusi savu un PARKETA NAMS dalību BNI Zapp uz vēl vienu gadu.

Viss šai dzīvē, arī panākumi, sākas ar sevi: kādas attiecības spējam nodibināt ar apkārtējiem, kādas ir mūsu vērtības, kādus vārdus sakām, kā darām darbus, kādus projektus meklējam un izvēlamies, cik daudz uzmanības un mīlestības veltām citiem, utt. Pēc tā mūs vērtē, un man tas ļoti patīk, jo tas liek attīstīties un kļūt labākam kā biji vakar. Tomēr kas gan būtu es bez rūpīgās PARKETA NAMS komandas? Mūsu profesionalitāti un kompetenci ļoti augstu vērtē mūsu klienti, starp kuriem šobrīd ir arī kāds BNI biedrs. Esam uz izķeršanu, un tas jau par kaut ko liecina.

BNI Zapp ir brīnišķīga komanda! Mēs strādājam savu darbu, veltām laiku ģimenei, cenšamies būt labi vīri, sievas, vecāki, mazdēli. Bet ne ar ko nesalīdzināmu gandarījuma sajūtu sniedz mans kā BNI Zapp pasākumu koordinātores iniciētais kopīgais labdarības projekts “MILJONS sveču grupu mājai”, kurš turpināsies tik ilgi, kamēr Latvijas Kustības par neatkarīgu dzīvi  sasniegs savu mērķi.

BNI Zapp ir tik dažāds, jo to veido katrs biedrs ar savu “ES” - ir tik interesanti būt savādākam kā blakus sēdētājam. Enerģija, pat retumis miegainajos rītos “Zappiņam” ir, un tā reāli “norauj jumtu"! Ir biedri, kuri mani iedvesmo, motivē un, jā – arī rāj un kritizē. Bet tas ir tikai un vienīgi pozitīvi, jo redzu, ka attīstos, uzdrošinos, mācos, kļūstu labāka un gūstu rezultātus. Šajā gadā esmu uzstādījusi mērķi kāpināt ieteikumus un vismaz jādubulto PARKETA NAMS apgrozījums. Tieši tāpēc esmu vairāk nokoncentrējusies uz BNI, jo virspusīga pieeja šeit nekam neder. Jau šobrīd BNI devis PARKETA NAMAM 10 % apgrozījuma pieaugumu, neskaitot kontaktus, tikšanās un citus pozitīvus labumus. Esmu pilnīgi droša, ka tas ir tikai sākums kaut kam daudz lielākam.

Mans vīrs saka, ka BNI jau kļūst par manu dzīves veidu, un pamazām zūd viņa sākotnējā skepse. BNI tiešām nav sprints, bet maratons, kurā jāsaprot vispirms pašam sevi, jāatrod savs temps, savi distances partneri, un galvenais - pareizi elpot.