BNI emociju gamma – wow.. jaunas iespējas.. vilšanās.. man to nevajag.. iedvesma.. Jā! .. Nē! ..

120 000 €

Par BNI es uzzināju no paziņas 2018.gada sākumā, kad vēl biju darbinieks Catalyst Baltic Latvijas filiālē un pirmo reizi viesojos BNI Zapp. Toreiz šķita kā tas ir iespējams, ka TIK agri, TIK daudzi jau tiekas un runā par biznesu? Pirmā doma – wow.. mums arī to vajag un attiecīgi piedāvāju vadībai ideju par dalību BNI, bet saņēmu atteikumu. Manā nozarē (pasākumu organizēšana) tieši siltie kontakti ir panākumu atslēga ceļā pie jauniem klientiem un labiem darījumiem un ideja par dalību BNI man zemapziņā saglabājās. Situācija mainījās, kad tajā pašā gadā Catalyst Baltic notika reorganizācija, kas man pavēra iespēju no darbinieka kļūt par uzņēmuma vadītāju un dibināt “Catalyst Latvia”. Neilgi pēc reorganizācijas viena pasākuma ietvaros strādājām kopā ar Gati Orlicki, kad pamanīju viņam pie žaketes atloka BNI piespraudi. Vārds pa vārdam, un tālāk jau viss bija pavisam vienkārši – viena viesošanās BNI Vivaldi, neliela summa kontā, liela apņemšanās un skaists sapnis par izdošanos un veiksmi, rezultējās ar to, ka kļuvu par Baltijā lielākās grupas BNI Vivaldi biedru.

Darbošanās šajā organizācijā man ir iedevusi ne tikai lielāku pārliecību saviem spēkiem, bet arī tam, ka viss ir iespējams. BNI ir licis izkāpt no savas ierastās komforta zonas, jo, kā jau lielākā daļa pasākumu nozares cilvēku, esmu nakts putns, un agri rīti nav gluži domāti man. Bet, kā redzams, nekas nav neiespējams, ja zini savas prioritātes un mērķus. Vajag tikai gribēt, ticēt un darīt! Man patīk, ka BNI motivē kļūt labākam, un ir iespēja augt un mācīties no citiem pieredzējušiem uzņēmējiem. Veidot attiecības, kas pārvēršas draudzībā. 

Es vienmēr esmu bijusi tā, kam patīk iesaistīties, un BNI nebija izņēmums. Visus dalības mēnešus jau kopš pirmās dienas centos būt aktīvs biedrs, taču pēc 8 mēnešiem biedra statusā jāatzīst, biju “mazliet” vīlusies BNI un pat gribēju tam atmest ar roku. Taču neskatoties uz vilšanās sajūtu, iekšēji jutu, ka iespējams joprojām neesmu visu izmēģinājusi, tāpēc vēl ir par ātru visam atmest ar roku. Vēl taču vajag sevi mazliet pārbaudīt un izaicināt, pirms teikt galīgo “Nē, man to nevajag!”. Un te nu arī mana vilšanās sajūta mainījās, jo tieši sākot ar 9.mēnesi BNI sāka nest augļus gan ieteikumu, gan apstiprināto pasākumu ziņā. Gandrīz kā bērna piedzimšanas stāsts: 9 mēnešus nobriesti, piedzimsti, sāc apgūt pasaules plašās iespējas, lai turpinātu nepārtraukti augt un attīstīties. 

Tajā laikā, beidzot iemācījos precīzi definēt savu mērķa klientu, nekautrēties prasīt tieši to, kas mani interesē, kā arī sāku veidot sadarbības partnerības ar biedriem, kas saistīti ar pasākumu nozari un manu mērķa klientu. Viena no tām bija Līga Balode no Svētku pils, ar kuru izveidojām skaidru vīziju, kā varam sadarboties, lai ieteikumu veidošana būtu viegla. Tā es tiku pie lieliska klienta, kas jau pirmā zvana un tikšanās laikā skaidri zināja, ko vēlas, ko es varu piedāvāt un rezultātā man atlika tikai noslēgt darījumu. Patiesībā tik vienkārši apstiprināt pasākumu gadās īpaši reti. Pēc šī ieteikuma amats bija rokā un, protams, sekoja vēl vairāki līdzīgi ieteikumi, arī no citiem biedriem, kas rezultējās biznesā.  

Ap to pašu laiku Irēna Čippa-Triškina mani uzrunāja kļūt par BNI Vivaldi izaugsmes viceprezidenti, kam, ilgi nedomājot, piekritu. Metos nezināmajā, jo būšana vadības komandā patiesībā ir pilnīgi kas cits, kā būt vienkārši biedram. Šis amats lika paskatīties uz BNI un sevi no cita aspekta. Iemācīja vēl labāk plānot savu laiku, darba efektivitāti un pilnveidoties pašai. Turklāt sākoties Covid-19, kad visa pasākumu nozare tika pilnībā apturēta, BNI lika nepadoties. Sākotnēji šoks, neziņa kas būs un kā būs, BET tajā brīdī tieši būšana vadības komandā ar divām lieliskām, jaudīgām un iedvesmojošām dāmām bija iemesls neapstāties, domāt ārpus rāmjiem, turpināt darboties gan BNI, gan savā biznesā un pat ja kādā brīdī šķiet, ka nevari, blakus ir kāds, kas tevi sapurina un tu saproti, ka vari!!! TU VARI VISU! Tu neesi viens, kas ir līdzīgā situācijā, un ja tev apkārt ir tik daudz lielisku, radošu un iedvesmojošu cilvēku, tad nemanot tu arī mēģini būt labāks un gribi sasniegt jaunas virsotnes. Man personīgi BNI šajā izaicinājumu laikā bija enerģijas un motivācijas dzinulis.

Lai augtu un iegūtu plašākas iespējas pasaules tirgū, kopā ar Irēnu Čippu-Triškinu un Ilzi Rozenbergu dibinājām starptautisku, angliski runājošu Eksporta sadarbības komandu, kas apvieno BNI biedrus no visas pasaules. Un atkal varu teikt, ka šī ir vēl viena unikāla pieredze, kas ļauj iepazīt daudz jaunas kultūras, paplašināt savu redzesloku un jau iegūt jaunus draugus visā plašajā pasaulē. Paralēli tuvojās beigu termiņš BNI Vivaldi vadības komandā un sāka kļūt skumji, ka kā tas tagad būs, būt tikai biedram? Gribās taču kaut ko vairāk! Nepieciešami jauni izaicinājumi! BNI atliek tikai padomāt un iespējas pašas atnāk pie tevis – sākotnēji jaunas iespējas veda virzienā uz Valmieru, bet tad pilnīgi nejauši ceļš pagriezās uz manas pilsētas grupu BNI Segewold, kur Edgars Zālītis man piedāvāja kļūt par grupas direktori, kam, protams, piekritu.

Mans BNI ceļojums ir gana raibs, bet jāatzīst, ka man tiešām ir paveicies būt BNI 3 dažādos veidos un ampluā vienlaicīgi: BNI Vivaldi grupas biedrs, starptautiskas eksporta grupas dibinātāja, kā arī BNI Segewold grupas direktore. Šobrīd es varu viennozīmīgi teikt, ka katrai BNI grupai, katrai BNI šūnai ir sava garša, savs raksturs un sava odziņa, kas katrs savā īpašā veidā man sniedz iedvesmu un jaunas idejas. Kas der vienam, tas neder otram, un noteikti katram ir jāatrod sava īpašā BNI odziņa, sava panākumu atslēga. Mans moto: “Jā, pamēģināšu!”, jo “Nē!” vēl paspēšu pateikt jebkurā brīdī..