Dalība BNI ir kas līdzīgs sporta kluba abonementam

350 000 €

BNI darbojos jau kopš šī organizācija uzsāka darbību Latvijā 2015. gada sākumā. Mani uzrunāja tās darbības principi, “dots devējam atdodas“ filozofija un pozitīvā gaisotne, kurā ir ikvienam ir vēlme palīdzēt citiem un atbalstīt. BNI “maģija” slēpjas dalībnieku daudzveidībā: pārstāvam katrs savu nozari, atšķiras gan uzņēmumu lielums, gan biedru vecums un intereses ārpuses darba, kas nozīmē ļoti bagātu pieredzi un plašu kontaktu loku grupai kopumā.

Valodu pakalpojumu uzņēmums Tulkot.lv šobrīd ir pārstāvēts trijās BNI grupās, un plānojam piedalīties arī visas jaunajās grupās. Esam saņēmuši apmēra 200 ieteikumu, no kuriem liela daļa pārvērtās darījumos par kopējo summu apmēram 60 000 eiro*. Manuprāt, BNI veiksmes atslēga ir komanda jeb atsaucīgie un izpalīdzīgie grupas biedri.

BNI biedri mūs iesaka gan saviem klientiem, gan piegādātājiem, kad ir nepieciešama palīdzība tekstu tulkošanā, rediģēšanās vai rakstīšanā gan latviešu valodā, gan svešvalodās. Tie galvenokārt ir nelieli darījumi, taču to kopējais skaits ir pārsteidzoši liels, un mūsu klientu loks šādi ir palielinājies par vairākiem desmitiem jaunu pasūtītāju. Ir bijis tā, ka vienā rīta sakām paldies par darījumu gandrīz pusei BNI Wagner grupas. Lielākā viena pasūtījuma jeb darījuma summa līdz šim ir bijusi 2680 eiro.

Dalība BNI ir kas līdzīgs sporta kluba abonementam – ar tā iegādi vien nepietiek, un panākumu pamatā ir sistemātisks un regulārs darbs. BNI sekmes nodrošina ieklausīšanās citu biedru vajadzībās un viņu priekšrocību pārzināšana (tam lieliski noder individuālās tikšanās), dalība ieteikumu sniegšanas, tīklošanas un citās mācībās, iedarbīga un pamanāma 30 sekunžu prezentācija, aktīvi centieni palīdzēt citiem biedriem attīstīt viņu uzņēmumu, un, protams, kā jau it visur biznesā – reputācija un uzticamība. Tas ir daudz vairāk par paviršu vizītkaršu apmaiņu kādā pasākumā.

Ieguldītā darba, laika un enerģijas rezultāti ir pārsteidzoši – jaunas zināšanas un prasmes, daudz pārliecinātāka publiskā runa, jauni darījumi un lojāli klienti, kā arī – jauni draugi un fantastisku cilvēku iepazīšana.

* Informācija 2017. gada maijā.