Dodot nabagāks nekļūsi

1 350 000 €

Esmu kopā ar BNI Wagner jau trešo gadu. Ļoti skaidri atceros, ka mani uz to pamudināja ziņkāre, kad Māris Dižgalvis aicināja apmeklēt uzņēmēju tikšanos 6:30 no rīta. Viņš minēja, ka būs iespēja satikt vairāk kā 50 biznesu īpašniekus, bet pie sevis nodomāju, ka tik agri no rīta vairāk kā 10-15 trakos diez vai ieraudzīšu. Man par lielu pārsteigumu, ierodoties ieraudzīju telpu, kurā jau aktīvas sarunas risinājās kādu 30 cilvēku starpā, un tuvākajās 10min bijām jau apmēram divtik daudz. Pozitīvā enerģija bija teju fiziski sajūtama.

 

Šobrīd rit jau trešais dalības gads, bet nepamet sajūta, ka viss ir tikai tagad pa īstam sācies. Jā, bija tā dēvētās BNI krīzes – periodi, kuros šķita, ka visa kā ir par daudz: izdari to, paspēj šito. Bet mana uzņēmēja pieredze ļāva salīdzinoši viegli tikt tām pāri, uztverot to kā jebkura jauna procesa neatņemamu sastāvdaļu. Sākumā viss prasa laiku un enerģiju, spēju pielāgoties, integrēt to savā ikdienā, un, ja viss izdarīts pareizi un ar pietiekamu iesaisti, tad atdeve ir garantēta. Manā gadījumā par to liecina vairāk kā 200 saņemti ieteikumi, kas konvertējušies reālos darījumos summā, kas pārsniedz ceturtdaļu miljona EUR.

 

Tomēr, lai cik dīvaini tas arī nešķistu, lielāko prieku sagādājis kas cits – spēja dot citiem. Vēlmi pēc tā esmu jutis vienmēr, taču ikdienas darbi un skriešana ir ciets rieksts, jo nekad jau nav laika, un tā tas parasti paliek plauktā „gan jau kaut kad nākotnē, kad būs brīvāks brīdis“. Un tieši ar to BNI ir unikāls, jo ļauj un mudina tieši dot, nevis ņemt. Bet, kad visi dod, tad beigu beigās arī visi saņem. Tāda interesanta pieeja, kas šķiet gandrīz pārāk vienkārša, lai būtu ticama. Manā gadījumā sniegto ieteikumu citiem skaits ir vienāds ar saņemto, taču paldies par biznesu man teikts summāri nu jau tuvu pie 3 miljoniem EUR. Sajūta ir ļoti pacilājoša, un iedvesmo darboties šajā virzienā vēl aktīvāk.

 

Mans lielākais atklājums ir sadarbības komandu, sauktu arī par spēka grupām, koncepts. Tiekoties ar tuvo nozaru pārstāvjiem, kvalitatīvu ieteikumu sniegšana un arī saņemšana iespējama visu laiku. Ar labākajiem ieteikumu partneriem tiekos arī individuāli, nereti pat reizi nedēļā. Vērtība ir arī nebeidzamajās pašizaugsmes iespējās, ko sniedz BNI un tajā esošie cilvēki. Tieši tāpēc arī Softhouse labākie darbinieki iegūst iespēju kļūt par biedriem šajā organizācijā, un tas padara mūsu kolektīvu ne tikai atpazīstamāku, bet arī izglītotāku.