Kad panākumi dīgst ātrāk par zāli

717 000 €

“Mūsu ceļš uz BNI sākās ļoti sen. Kādreiz šķita, ka lietderīgi ir atnākt viesos pāris reizes gadā un ar to arī varētu pietikt. Pastāvīgi darboties nesaskatīju jēgu jeb drīzāk baidījos ikdienas rutīnā uzņemties vēl kādu apsolījumu un papildu lietas”, teic Laura.

Vispirms svaigi izveidotajam BNI Morbergs klubam pievienojās Laura, kas pēc teju 15 gadu darbības apdrošināšanas nozarē krasi mainīja savu darbošanās sfēru, uzsākot vadīt vienu no vadošajiem apzaļumošanas uzņēmumiem Latvijā. Bija skaidrs, ka atšķirībā no apdrošināšanas, kur klientu loks bija ļoti plašs un daudzveidīgs, šeit ikdienas komunikācija bija ierobežota krietni šaurākā  “burbulī”.

BNI Morbergs, kurā galvenokārt darbojas Latvijas nozaru TOP5 uzņēmumu vadītāji un īpašnieki, ar galveno mērķi saglabāt plašu un diversificētu biznesa kontaktu loku, bija tieši tas, kas nepieciešams sevis pilnveidošanai, kompetenču, kontaktu un redzesloka paplašināšanai. Neilgi pēc tam nāca piedāvājums kļūt par grupas viceprezidenti izaugsmei. Tas bija liels izaicinājums, jo bija jāspēj iedvesmot citi, bieži varenāki un spēcīgāki uzņēmēji, turklāt bez klasiskajiem motivācijas instrumentiem, kādi pieejami kā vadītājai savā uzņēmumā. Neatsverama pieredze personīgajā izaugsmē, kaut bieži vien šķita, ka neizdosies. Taču BNI Morbergs kolēģu komandas darbs un lieliskās cilvēciskās vērtības ir kliedējušas jebkādas šaubas par vajadzību piederēt šai kustībai ar līdzīgi domājošiem uzņēmējiem.

Pēc nepilna pusgada iegūtais bizness bija tik liels, ka iemaksātā biedra nauda tika nosegta ar trīskāršu uzviju. Tad ar tādu pašu mērķi paplašināt kontaktu loku, attīstīt savas pašprezentācijas spējas un gūt jaunus uzticamus partnerus Latvijas lielākajai BNI grupai Vivaldi nolēma pievienoties arī Jānis. Kolosāli cilvēki, uzticami sadarbības partneri, būvniecības sadarbības komanda un arī īsta draudzība – tas viss atrodams un notiek BNI.

BNI spēlēja nozīmīgu lomu mūsu pašu uzņēmuma izveidē un izšķirošajā pirmajā darbības gadā, jo iepriekšējā darbošanās un tās rezultātā iegūtā papildu redzamība, cieņa un iemantotā uzticamība bija spēcīgs plecs, lai sasniegtu to, ko pat nebijām cerējuši – gandrīz miljons eiro apgrozījumu, no kura aptuveni trešdaļa bija BNI biedu ieteikumu rezultātā notikuši darījumi.

Tomēr manā skatījumā lielāka nozīme šajā stāstā bija tam, ko nevar izmērīt naudā. Protams, ka esam Dieva mīļākie bērni, kā rezultātā visi ceļi mums gludinājās un nepārvarami kalni pašķīrās. Cilvēku atbalsts, pretimnākšana, bieži vien pat nelūgta un negaidīta, uzticēšanās vai padoms īstajā brīdī un laikā – tas viss lika justies droši un pārliecināti par to, ka izdosies.

Visus BNI labdarus pieminēt nav iespējams, ikviens pelnījis pateicību no sirds dziļumiem un visas Landscape Construction komandas. Taču vēlamies izcelt Inguss Pavasars no Pavasars Holding, kas ne vien iedrošināja ar padomu, bet arī bija gatavs ar maku un savu reputāciju galvot par mums, kā par jauniem uzņēmējiem darījumos ar iepirkumiem.  Ivetu Bahmani no Mūkusalas Biznesa centrs, kas nodrošināja strauji augošajam uzņēmumam telpas, Gintu Vanagu no Arsenal nomas, kas allaž izlīdzēja mums ne tikai ar darbam nepieciešamo tehniku un instrumentiem, bet arī ar ļoti demokrātiskām cenām un elastīgu norēķinu kārtību. Ivetu Palmsalu no Priva.com, kas apģērba mūsu kolektīvu no galvas līdz kājām un pat bez līguma uzticējās, piedāvājot veikt apmaksu aktīvās sezonas beigās, kad naudas plūsma to ļautu izdarīt bez spriedzes. Agri Kreisleru no Velve MS Tehnoloģijas, kurš ne vien regulāri painteresējās kā mums iet, bet bija gatavs arī praktiski iesaistīties mūsu izaugsmes finansēšanā. Tāpat ārpakalpojums, ko nodrošināja Sigita Keiša no Kamelota, nebija parasta grāmatvedība - tas nāca kopā ar padomiem, proaktīvām finanšu konsultācijām, grantiem un rezultējās ar peļņu. Arhitekts Andrejs Staris no ADS Geometrical vienkārši tāpat mums piešķīra savu veco busiņu, kurš godam nokalpoja mums līdz bijām spējīgi iegādāties jaunu. Vai nav neticami?!

Pat grūti iedomāties, kāds būtu mūsu pirmais gads, ja nebūtu atbalsta no BNI biedru puses. Ar šādiem cilvēkiem var iet gan ierakumos, gan kājām līdz pasaules malai!