Mans pirmais iespaids par BNI – tā ir krāpnieciska shēma, kas jāaptur!

478 000 €

Esmu avantūrisks, un mani uzrunā jaunas idejas. Tā arī sākās mans BNI stāsts kā kaut kas neparasts un interesants. Saņēmu uzaicinājumu uz pirmo BNI informatīvo tikšanos no Gata Zamura un Aigas Veckalnes. Tajā laikā strādāju apdrošināšanā, un Aigas vadītais uzņēmums bija mans klients. Izbrīnīja pasākuma laiks (BNI grupas tiekas pašā rīta agrumā, plkst. 6:45), bet tas bija mazākais. Izlasot uzaicinājuma e-pastu, man radās 2 pārliecības – BNI ir tīkla mārketings, turklāt neleģitīms jeb, plašāk zināms, kā shēma. Gāju uz tikšanos ar misijas sajūtu un pārliecību, ka es atmaskošu to jau pašā saknē un palīdzēšu Aigai nesabojāt savu reputāciju un nesaistīties ar krāpniecisku projektu.

Bija pagājušas tikai pirmās 20 minūtes no tikšanās, uz kuru ieradās aptuveni 30 dalībnieki no dažādām nozarēm, kad es uztvēru BNI esenci un būtību. Teicu: “Dodiet man šurp to kandidātu veidlapu un rēķinu, jo esmu absolūti gatavs lekt iekšā šajā piedzīvojumā!” Tā aizsākās mana interese par BNI, un kopš tās dienas raku arvien dziļāk, lai izprastu, kā tas darbojas, mācītos un kļūtu par profesionālu tīklotāju.

Šobrīd BNI man nozīmē visu. Tas ir tas, ko daru no rīta līdz vakaram, un BNI ir pārņēmis manu ikdienu visās tās izpausmēs. Protams, šo saku nedaudz pārspīlējot, bet ir sajūta, ka ārpus ģimenes un draugiem, 90% manas ikdienas komunikācijas tiek pavadīta satiekoties ar esošajiem, bijušajiem vai nākamajiem BNI biedriem.

Tieši tāpēc, ka BNI veltu lielāko daļu sava laika, ar lielu pārliecību varu teikt, ka ticu tīklošanās idejai un “Dots devējam atdodas!” principam, jo nepārtraukti gūstu apstiprinājumu tam, ka tas strādā. Sākums bija nedaudz neveikls, kā jau jebkurā jaunā lietā, taču šobrīd ieteikumu sniegšana un saņemšana jau kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, un man prieks, ka citiem BNI biedriem manis personīgi sarūpētās iespējas rezultējušās vairāku miljonu vērtos darījumos. 

Esmu ieguvis pārliecību par rītdienu, zināšanas un izpratni par to, kā strādā bizness. Pat ja rastos situācija, ka es vairs nebūtu BNI, man būtu pilnīgi skaidrs, kas būtu jādara, lai sakārtotu savam biznesam ieteikumu plūsmu. Protams, te jāpiebilst, ka BNI to darīt ir daudzkārt vieglāk un ērtāk, jo šeit ir sistēma un instrumenti, kas nodrošina nepieciešamo atbalstu un atvieglo sadarbību starp biedriem.

Nevaru noliegt arī personīgo izaugsmi, iegūto spēju uzstāties jebkādas auditorijas priekšā par gandrīz jebkuru tēmu, kā arī attiecības, pazīšanās un draudzības, kas izveidojušās šo gadu laikā. Ļoti novērtēju to, ka absolūti lielākais vairums BNI biedru domā pozitīvi, ir vērsti uz izaugsmi, meklē risinājumus un nenokar degunu un, pats galvenais, ir gatavi atbalstīt viens otru. Bet vislielākais ieguvums ir tas, ka šeit esmu saticis kolosālu cilvēku, ar kuru kopā doties pa dzīvi pretī dažādiem mērķiem.

 

_____________________

Ja vēlaties izlasīt plašāku intervijas formātu, dodieties uz BNI Latvija LinkedIn lapu, izmantojot šo saiti.