Vienkārši dari!

6 300 €

Izlēmu pievienoties BNI, jo saskatīju iespēju pilnveidot savu personību un uzņēmumu. Pirms BNI, savā ikdienas darbu rutīnā, man nebija laika padomāt par papildu izaugsmes iespējām, jo, kā mēs uzņēmēji zinām, bieži vien "darbs dzen darbu". Esot BNI saimē jau gadu, secinu, ka esmu saņēmis visu, ko gaidīju, un pat vairāk. Svarīgi piebilst, ka BNI ir sniedzis ne tikai finansiālus ieguvumus, bet arī iespēju piedalīties dažādās interešu un spēka grupās.

BNI ir ievērojami paplašinājis mana uzņēmuma klientu loku. Savas dalības laikā esmu ieguvis vismaz 40 jaunus "reklāmas aģentus", kuri ir gatavi saviem klientiem, draugiem un paziņām pastāstīt par mani un manu uzņēmumu. Pat vairāk nekā 40, jo BNI Londonderry grupā, kurā esmu biedrs, ir aptuveni 40 biedri, bet esmu izveidojis kontaktus un sadarbojies arī ar daudziem biedriem no citām BNI grupām. Uzskatu, ka tas ir mans vērtīgākais ieguvums no BNI – iespēja veidot sadarbības ar līdzīgi domājošiem biedriem un savstarpēji dalīties ar uzkrāto pieredzi un zināšanām.

Mana svarīgākā vērtība BNI ir "Givers Gain" jeb latviski “Dots devējam atdodas”. Jau simtiem gadu šī vērtība ir ļoti tuva latviešu mentalitātei, bet, diemžēl, mūsdienās lielai daļai cilvēku nav laika par to padomāt, līdz ar to priekšplānā izvirzās tikai finansiālais mērķis – vairāk naudas. Manuprāt, pareizais ceļš sākās ar spēju dot un palīdzēt citiem, un es priecājos, ka šī vērtība BNI vidē tiek celta goda vietā. Rīkoties saskaņā ar to vai nē, tā jau ir katra paša darīšana.

Savus panākums es noteikti nemērīšu naudā, to lai dara finanšu jomas speciālisti. Mans panākums noteikti ir drosme pieņemt izaicinājumu un uzdrīkstēties kļūt par BNI Londonderry pirmo prezidentu. Paldies grupas veidotājiem, Ingai Muižniecei un Sanitai Stepanovai, kuras uzticējās un sniedza man šādu iespēju. Noteikti lepojos arī ar savu dalību dažādos interešu klubos. Grāmatas esmu lasījis diezgan daudz arī pirms iestāšanās BNI, bet šobrīd es ļoti novērtēju kopīgās BNI Grāmatu kluba tikšanās ar dažādiem autoriem un rāmām sarunām ārpus finanšu un skaitļu pasaules. Visu mūžu esmu bijis saistīts arī ar dažādām sporta aktivitātēm, līdz ar to vērojot, kā daudzi aktīvi BNI biedri piedalās dažādos moto braucienos, pieņēmu arī šo izaicinājumu. Piedalījāmies vairākos interesantos braucienos gan pašu zemē, gan ārzemēs.

2023. gada sākumā BNI Grāmatu klubā vairākas reizes no citiem biedriem dzirdēju labus vārdus par Fila Naita grāmatu "Apavu vīrs". Tobrīd padomāju: kāda jēga lasīt grāmatu par cilvēku, kurš ražo kedas... Līdz beidzot rudenī man apnika iet garām šim darbam grāmatnīcās un, ieraugot šo grāmatu uz atlaižu galda, nolēmu to iegādāties un pāris dienās to arī izlasīju. Sapratu, ka tajā slēpjas kaut kas vairāk. Nu jūs jau zināt tos trīs Nike maģiskos vārdus. Tieši tā arī ir šeit – vienkārši dari!