Visām barjerām zūdot

1 531 000 €

Mans BNI stāsts sākās vēl pirms es nokļuvu BNI Wagner grupā. Jau 2012. gadā mani ieinteresēja tīklošanas ideja un iespēja ātrāk nonākt pie vēlamā klienta ar BNI palīdzību, taču tobrīd savā uzņēmumā vēl pildīju programmētāja, nevis biznesa attīstības direktora pienākumus. Meklējot jaunus biznesa kanālus un attīstības iespējas, 2012. gadā reģistrējos galvenajā mājaslapā bni.com, jo Latvijā BNI vēl nebija ienācis. Tad 2018. gadā pievienojos Latvijā pirmajai izveidotajai grupai BNI Wagner, uz kuru mani uzaicināja kāds paziņa, un uzreiz izlēmu tai pievienoties.

Pirmais dalības gads bija visai pasīvs, taču, sākot jau ar otro gadu, sākām saņemt papildu apgrozījumu no BNI ieteikumiem. Kopš darbojos organizācijā, esmu papildinājis savas zināšanas par biznesu un nostiprinājis pārliecību par to, ka jaunu partneru iegūšana un biznesa paplašināšana var būt daudz vieglāka, ja saziņa notiek ar siltu kontaktu starpniecību. Uzlabojušās arī manas komunikācijas un prezentācijas prasmes, un ir zudusi valodas barjera.

Iesaku izmantot BNI sniegtās iespējas, piemēram, starptautiskās konferences, kurās var iegūt daudz jaunu zināšanu, potenciālu partneru un labu paziņu. Ar BNI palīdzību esam ieguvuši labus kontaktus Singapūrā, Indijā, Amerikā, Lietuvā un jaunus potenciālos partnerus Vācijā un Spānijā. Tāpat arī ir nodibinātas attiecības ar uzņēmumiem, pie kuriem mēs potenciāli varētu vērsties uzņēmējdarbības paplašināšanai vietējā tirgū, piemēram, Īrijā. Pašreiz mana uzņēmuma mērķis ir iekļūt starptautiskajā tirgū un iemācīties darboties BNI starptautiskajā tīklā.

Viena no svarīgākajām vērtībām BNI noteikti ir tīkls, kas tiek veidots no ciešām saitēm un bieži vien noved arī pie draudzības. Organizācijā esmu iepazinis daudz kolēģu un draugu, ar kuriem var pakonsultēties par man mazāk pazīstamām nozarēm un darbības jomām. Ir iespējas arī apmainīties ar pieredzi un parunāt ar lielu uzņēmumu pārstāvjiem par biznesa pārvaldīšanas metodēm. Daži BNI apgūtie uzņēmuma vadības principi tiek ieviesti arī mūsu uzņēmumā.

Tāpat novērtēju arī pašizglītību, pastāvīgu attīstību un iespēju kādam palīdzēt, sniegt kontaktiem biznesu. Vienreiz, iegādājoties savai sievai automašīnu salonā ‘’SKANDI MOTORS’’, satiku kādu paziņu jau ejot ārā no salona. Es aizvedu viņu pie BNI biedra un ieteicu kolēģi kā lielisku automašīnu konsultantu. No šī ieteikuma kolēģis pārdeva jaunu automašīnu, un man bija patiess prieks paziņam ieteikt uzticamu kolēģi. Pat neparedzētas saskriešanās var novest pie kvalitatīviem ieteikumiem!