Zelta vērdiņš

745 000 €

Manās acīs lielākā vērtība BNI ir iespēja regulāri tikties un būt tā saucamajā apritē ar Latvijas aktīvajiem uzņēmējiem. Daudziem, te uzreiz jāatzīst - arī es nebiju izņēmums, sākotnēji šis iknedēļas režīms šķiet nevajadzīgs, pārlieku intensīvs jau tāpat ar notikumiem pārbagātajā ikdienā. Tomēr pēc tam nākas atzīt, ka tieši tas ir daļa no tā dzinējspēka, kas to visu iegriež, satur kopā un dzen uz priekšu. Katru nedēļu būt kopā ar biznesa līderiem, kuri, tāpat kā es, vienmēr izsalkuši pēc jaunas pieredzes, zināšanām,  sasniegumiem, sadarbības partneriem, tirgiem un darījumiem. Tas nudien priecē, ka BNI organizācijas ietvaros esmu atradis līdzīgi domājošos!

Biju dzirdējis par BNI konceptu – par iespēju tīkloties, apmainīties ar ieteikumiem, veidot jaunas pazīšanās. Likās, ka zinu un saprotu, kas tas ir, un bija pārliecība, ka varu un protu to visu sasniegt arī citur. Tomēr kaut kā soli pa solim nonācu arvien tuvāk BNI, līdz iestājos un atskārtu, ka tas ir kas vairāk, nekā biju iedomājies, jo mēs nezinām to, ko nezinām un nevar izprast to, ko neesam iepazinuši. BNI Morbergs grupā mīt neizmērojams jaudas potenciāls, kuru mēs visi kopā nedēļu no nedēļas kopā darbinām, mācāmies, kā izmantot tīklošanās spēku, kas ved pie jauniem potenciālajiem klientiem. Nevaru nepieminēt arī pašizaugsmi - esmu kļuvis disciplinētāks, iemācījies fokusēti izteikt savu vajadzību īsā vēstījumā pateicoties krietni uzlabotām prezentēšanas prasmēm.

Papildu ieteikumiem un biznesa tikšanās reizēm, BNI sniedz iespēju sadarboties ar grupas biedriem, izveidojot jaunus sinerģiskus projektus. Piemēram, startēt ar semināriem vai informāciju kopīgi, tādējādi iegūstot plašāku atpazīstamību un beigu rezultātā - potenciālu biznesu. Viens no kolosālākajiem projektiem, kurā esmu piedalījies līdz šim, ir bijis kopā ar Agri Bitānu no EVERSHEDS, SUTHERLAND, Bitāns tēmā: “Valdes locekļu atbildība par zaudējumiem.” Projekta ietvaros smēlos zināšanas un enerģiju, kā arī sniedzu maksimālu atdevi no savas puses, papildinot šo lielisko iniciatīvu. Vēl viena kopīga sadarbība un iespēja, kuru noteikti vēlos pieminēt, bija ar Tomu Zvirbuli no Galerijas Birkenfelds: piedāvājām klientiem gan mākslas darbu novērtēšanu, gan arī apdrošināšanu, u.c.!

BNI ir gandrīz kā pasakā par zelta vērdiņu: šeit var iegūt tik daudz, cik vēlies, jo iespējas un ieteikumi nebeidzas nekad, kamēr vien slidini roku kabatā un tausties pēc nākamā. Tomēr ir viena būtiska atšķirība – BNI iegūtajai labklājībai ir laba karma, jo tas tiek sasniegts, dodot vērtību no sevis citiem. Turklāt grupas biedru liela daļa kļūst par labiem draugiem, kas ļauj šo procesu padarīt arī cilvēciski bagātinošu, svinot dzīvi kopā, nevis tikai strādājot vien.